Indianapolis Emniyet Yardımcısı Craig McCartt, basın toplantısında, saldırganın eski FedEx çalışanı 19 yaşındaki Brandon Scott Hole olduğunu duyurdu.

McCartt, Hole’ün 2020’de FedEx’te çalıştığını lakin işten niçin ayrıldığı, atağın gerçekleştiği tesisteki FedEx çalışanları ile bir bağının olup olmadığı ve saldırıyı niçin gerçekleştirdiği konusunda şimdi bir sonuca varamadıklarını kaydetti.

Tıpkı basın toplantısında konuşan Indianapolis FBI ofisi sorumlusu Paul Keenan da geçen yıl annesinin “polis tarafından öldürülme yoluyla intihar” teşebbüsünde bulunabileceği ihbarı üzerine Hole’ün FBI tarafından sorgulandığını belirtti.

Keenan, Hole’ün konutunda yapılan aramada bir silah bulunduğunu fakat akıl sıhhati değerlendirmesi sırasında kendisinde ırkçı motivasyonlu, şiddet yanlısı aşırılıkçı bir ideoloji tespit edilemediği bilgisini paylaştı.

Indianapolis Metropolitan Polis Şefi Randal Taylor ise FedEx tesisindeki çalışanların değerli bir kısmının Sih toplumu üyesi olduğuna dikkat çekerek, taarruzda bu dini azınlık topluma karşı rastgele bir ırkçı önyargı olup olmadığının da araştırıldığını bildirdi.

Hücumla ilgili incelemelere ve kurbanların kimlik tespit çalışmalarına devam edildiği kaydedildi.

Indianapolis’in güney batısındaki milletlerarası havaalanına yakın FedEx şirketinin tesislerine evvelki gece saat 23.00 sıralarında giden Brandon Scott Hole, aracını park ettikten sonra iner inmez etrafa ateş açmaya başlamış, hücumda 8 kişinin vefatına, 7 kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.
Hole, daha sonra olay yerinde kendi silahıyla vurulmuş biçimde meyyit olarak bulunmuştu.

ABD’de martta Georgia’nın Atlanta kentinde masaj salonunda yaşanan silahlı atakta 8, Colorado’nun Boulder kentinde süpermarketteki taarruzda ise 10 kişi hayatını kaybetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz