Yalnızca yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan güç üretimi gerçekleştiren şirketin halka arzında talep toplama süreci pazartesi günü başlayacak ve 22 nisan günü sora erecek. Aydem Yenilenebilir Enerji’nin 705 milyon TL’ye artırılacak sermayesinin yüzde 15.6’sını temsil edecek 110.000.000 adet hisseleri halka arz edilecek. Hisse başına fiyat aralığı 8.5-9.9 lira olarak belirlenirken halka arzdan 1 milyarlık gelir bekleniyor. Halka açıklık oranı da ek hisse satışı ile birlikte toplam yüzde 18.44 olacak.

‘3 YILIN EN BÜYÜĞÜ’

Aydem Enerji’nin yenilenebilir alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Aydem Güç CEO’su ve Aydem Yenilenebilir Güç İdare Konseyi Lideri İdris Küpeli, “Son 3 yılın en büyük halka arzını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aydem Yenilenebilir Güç, ülkemiz geneline yayılan 25 genç ve çağdaş yenilenebilir güç santralinde sahip olduğu 1.020 megavat şurası güçle, yıllık 3.2 TWh lisanslı üretim kapasitesine sahip. Şirketimizin halka arzı; yatırımcılar açısından rüzgar, güneş ve hidroelektrik yatırım fırsatları için yanlışsız konumlanmış, büyüme ve getiri odaklı cazip bir yatırım fırsatı manası taşıyor” dedi.

HİBRİT YATIRIMI

Küpeli, “Ülkemizin birinci özel dal hidroelektrik santralini hayata geçiren şirket olarak, bu yıl hibrit santrallerde de öncü adımlar atacağız. Yatırımlarının kıymetli kısmını tamamladığımız hibrit santrallerde yağış az olduğunda GES’ten, güneş az olduğunda da HES’ten üretim gerçekleştirerek mevsim şartlarının tesirini minimum düzeye indireceğiz. Bu sayede, mevcut santrallerimizin kapasitelerinin daha verimli kullanılmasını ve elektrik üretimlerinin artmasını sağlayacağız. Maksadımız; 5 yıl içerisinde portföyümüzün gücünü iki katına çıkararak 2 bin megavat düzeylerine ulaşmak” halinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz